Eylül 2020

Pembe Gözlükler Aramayın

Doğduğumuz gün ilk aldığımız nefesin acısıyla başlıyor ilk öğrenimimiz. Daha sonra nefes alabilmenin güzelliğinden dolayı şükredeceğimizden habersiz ağlıyoruz o an. Büyüdükçe neler öğreniyoruz aldığımız her nefeste. Ve bir anda mutluluk arar hale geliyoruz; onun zaten doğarken yüreğimize yerleştirildiğini unutarak.

Mutluluk sahip olduğumuz bir şey değil, olduğumuz bir şey aslında. Mutluluk varacağımız liman değil, yürüdüğümüz yol aslında. Ve pozitif düşünce, yol arkadaşımız, yürüdüğümüz bu yolda…

Bilinçaltımızın sürekli kayıt altına aldığı bilgiler arasında en değerlisi pozitif düşünce. Ve tabi ki, haydi ben şimdi pozitif düşüneyim diye başlamıyor zihin olumlu düşünmeye. Yaşamınıza almanız, kabullenmeniz, farkında olmanız, ruhunuzun bahçesi olmasını sağlamanız ve hepsinin merkezinde kendinizi sevmenizle başlıyor her şey.

Bugün unutun bütün bildiklerinizi… haydi reset'leyin beyninizi… Bilincinizi kapatıp, bilinçaltınızın kapısını çalın şimdi. Kendi kendinize, fırsat buldukça 'Huzurluyum', 'Sağlıklıyım', 'Mutluyum' diyerek başlayın bahçenizin ilk tohumlarını ekmeye. Zihniniz ayıramayacak nasılsa bunların gerçekten olup olmadığını.

Bilinçaltınıza ektiğiniz bu tohumlar filizlensin, dallansın budaklansın, çiçekler açsın, bahçeniz hızla büyüsün. Büyüsün ki, evrene ulaşsın ve size geri dönsün tüm güzelliklerle.

Beynimiz radyo frekansı gibi yayın yapar sürekli bu yüzdendir düşündüklerimizi mıknatıs gibi çekebilme becerimiz. Bu yüzden, sakınan göze çöp batar, bu yüzden korktuğum başıma geldi deriz, bu yüzden altıncı hisler konuşulur.

 

Ve o yüzden, düşüncelerimiz önemli, o yüzden aklımızdan geçenler, yüreğimizden geçenler ile birleşmeli, o yüzden sevgi bu düşünceleri sarıp sarmalamalı ki bizi de, hayatımızı da bu sevginin ışığı ısıtabilsin.

Bu gün yeni küçük, farklı bir şey yapın. Şımartın kendinizi! Size verilen en güzel hediye öncelikle sizsiniz ve sonra sahip olduklarınız…

Kendinize hatırlatacağınız birkaç küçük öneri paylaşmak istiyorum sizinle. Bunlar gibi yüzlercesini türetebilirsiniz. Karşınıza bir ayna alın, önce bunları kendinize söyleyin, içselleştirin, sonrada bir güzel yazıp buzdolabınıza yapıştırın.

21 gün boyunca her sabah tekrarlayın kendinize bu sözleri. 22.gün itibariyle kendinizi, hayatı, hayatın size sunduklarını seviyorsunuz ve Polyanna olmadan, pembe gözlükler takmadan, pozitif düşünüyorsunuz artık; tebrikler ve mutluluklar…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Yukarı Çık
Sayfa Yükleniyor